הצעת בגין בישיבת הממשלה לפתוח בועדת חקירה על פרשת רצח ארלוזורוב

מנחם בגין, קורא בישיבת ממשלה לפתוח בועדת חקירה בנוגע למערובתם של אברהם סטבסקי וצבי רוזנבלט ברצח ארלוזורוב בטענה כי צריך לעשות צדק עם הנאשמים ועם המחנה הפוליטי הגדול אליו משתייכים אשר הואשמו במשך שנים ללא כל הוכחות.

מסיבת עיתונאים – הגילויים החדשים בנוגע לרצח ארלוזורוב – 24.06.1973

אדוני היושב ראש, ידידי ויקירי צבי רוזנבלט, בננו היקר יוסף אחימאיר – בנו של אבא אחימאיר, גבירותי ורבותי. לפני הכל, במלאת 40 שנה להירצחו של חיים ארלוזורוב, ניתן כבוד לאיש. ניתן כבוד לאיש, שנרצח בידי זדים אור ל-17 ביוני 1933, על שפת ימה של תל אביב. ארכין קודם כל את ראשי בשקט ובמלוא הבעת הכבוד … Continued

בתשובה לשחצנות רוזן ובן–גוריון, מ. בגין: אני גאה על כך שאני וחברי עמדנו בראש הלוחמים

העיתון מדווח על דבריו של בגין באסיפת בחירות של גח"ל בב"ש בנוכחות כ-6,000 תושבים בגין בין יתר דבריו תקף את בן גוריון ואת רוזן (ל"ע) על כך שהם טוענים כי יש פגם בכך שבראש גח"ל עומד מפקד האצ"ל לשעבר. בגין טען כי שום תפקיד שהוא ימלא אי פעם לא ישווה לתפיקדו כמפקד האצ"ל וכי הוא גאה על כך. בגין קרא להפסיק עם ההסתה והשנאה ולתת כבוד לכל הלוחמים מכל התקופות

נאום בגין בנהריה

העיתון מדווח על דבריו של בגין באסיפת גח"ל בנהריה ב-13/9 בנוכחות כ-4,000 איש. בגין קרא לתושבי העיר להצביע עבור גח"ל. בגין תקף בחריפות את כרזות המערך בו משוווה בן –גוריון למופתי. בגין טען כי למרות שבן –גוריון הפיץ שנאה רבה בעבר ואף כינה את ז'בוטינסקי כולדימיר היטלר אין לנהוג בבן –גוריון באותה הדרך.

שיחה גלויה עם מר רוזן

במאמר זה בגין מתייחס לרוזן (מהפרוגרסיבים לשעבר) שהביע את התנגדותו לגח"ל.בגין טוען כי רוזן שונא אותו ואת חבריו שנאה ארוכת שנים משום שהם היו במחתרת והוא לא. אך רוזן שוכח כי בזכותם היה רוזן חבר בממשלות ישראל. בגין מזכיר את עברו של רוזן שהיה כרוך בשנאה כלפי תלמידי ז'בוטינסקי ואת דבריו כאשר היה חבר במועצת ת"א שם דיבר נגד הנרדפים בסזון.בגין מציין כי רוזן היה אחרי קום המדינה כרוך אחרי בן –גוריון ובן גוריון אחרי שפורסמו מסקנות ועדת השבעה פגע ברוזן ואז רוזן נזכר כי בן –גוריון איננו איש מוסר.בגין טוען עוד כי רוזן חזר מפרישתו והתיצב ברשימת ל"ע כדי לפגוע בגח"ל אך למרות הכל הבחירה היא בין גח"ל למערך ולא בין שום דבר אחר.