השלטון רצח

כרוזים
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
כ"ז חשון התש"ה, 13 בנובמבר 1944
מתוך:
במחתרת, (תשי"ט) כרך א' עמ' 187-188
נושאים:
מדינות - בריטניה. בטחון - הגנה עצמית. משפט - צדק
בכרוז זה בגין מודיע שכתוצאה מן היחס המשפיל שקיבל היהודי, אשר טרטנר, הוציא הוא את נשמתו. אי לכך, חיילי הארגון הצבאי הלאומי עומדים לזכרו אחיהם החייל. בנוסף, הוא קורא תיגר ולעמידה לדין לכל אשר לקחו חלק ביחס זה כלפיו.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

 השלטון רצח

הורעה על מותו של אשר טרטנר

אשר טרטנר, חייל הארגון הצבאי הלאומי, תלמיד המחלקה השמינית של הגימנסיה "אבן היסוד" בחיפה, נורה ע"י שוטר ונפצע קשה בירכו ביום ה' מרחשון תש"ה, בשעת הדבקת כרוז.

הצעיר הפצוע לא הובל לבית-חולים אלא הושלך, בניגוד לכל חוקי האנושות, לבית כלא בעכו. טיפול רפואי לא ניתן לו - על אף כל הדרישות - במשך שבועיים ימים בפצע הפתוח התרכזה מוגלה, אך אפילו תחבושת לא ניתנה לחולה. בכותנתו היה נאלץ לנגב את המוגלה ואת הדם השותת. ימים ולילות היה כבול למיטת הדווי באזיקי-ברזל. אין לתאר את ענוייו. "פיתה" ומים קרים היו מזונו היחיד. מצבו הלך וקשה וגרם להרעלת דם. רגלו קוטעה. וכתוצאה מיחס זה - שאף השבטים הברבריים אינם יודעים כמוהו - הוציא הצעיר הפצוע את נשמתו, מתוך יסורים אל-אנושיים, ביום כ"ב חשון תש"ה.

חיילי הארגון הצבאי הלאומי ומפקדיו עומדים דום לכבוד זכרו של אחיהם-החייל שנפל בשעת מלוי תפקידו. שמו לא ימוש מלבנו ויהיה חרות לנצח בקורות מלחמת השחרור העברית.

ואלה האחראים לרצח השפל, שבוצע בכוונה תחילה ובסדיזם פרוע, ייתבעו לדין ויבואו על ענשם.

הארגון הצבאי הלאומי

בארץ ישראל