הישיבה המאה ושבעים של הכנסת השניה-הצעות לסדר היום-היהודים בברית המועצות

דברי הכנסת
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
ג' שבט התשי"ג, 19 בינואר 1953
מתוך:
כרך 13 עמ' 483-485
נושאים:
מדיניות חוץ - או"ם. ריכוז האומה - אסירי ציון. מדינות - ארה"ב, ברית המועצות (רוסיה). שונות - בית אבא. אישים - דוד בן-גוריון. תפוצות - יהדות התפוצות. ממשל - כנסת. השקפות חיים - קומוניזם, קומוניסטים. זכויות אדם - שב"כ
בעקבות ההודעה ששירות הריגול האמריקני הצליח לחסל את אחד מבכירי הממשל הסובייטי על ידי שכנוע של אחד מהרופאים לתת לו רעל. בגין חושש שמעשה זה יהווה פתח להסתה אנטישמית ושכלל היהודים בברית המועצות ייפגעו מכך ויואשמו שמדובר בקנוניה ושהם אלה העומדים מאחורי המעשה, מאחר והרופאים הסובייטים נחשדו בקשר הג'וינט .קורא לאום לפעול לכך שכל מי שיחליט על הגלייה של בני המיעוט היהודי למחנות עבודה-יואשם בפשע של השמדת עם.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

האיש שיעץ או ציווה להודיע ברבים כי שירות ­הריגול האמריקני הצליח לשחד את המטה הרפואי של הקרמלין ולה­ניע את גדולי הרופאים הסובייטיים לרצוח נפש את מפקדי הצבא האדום ומנהיגי ברית­המועצות על ­ידי דיאגנוזה שזויפה בכוונה תחילה ועל­ ידי טיפול קטלני שהתאים לא למחלה האמיתית אלא לדיאגנוזה המזוייפת; האיש הזה היה חייב על­ פי השכל הישר, לתת את הדין לפי סעיף 58 לחוק הסובייטי הפלילי, על שירות לבורגנות הבינלאומית, על חבלה אנטי­ מהפכנית, על בגידה במולדת הסובייטית. כי גילוי זה, אין מחריד ממנו בשביל ברית ­המועצות. הוא נושא בחובו את הרס האמון במשטר המשמרות של המהפכה ב.נ.ק.וו.ד. או ב­מ.וו.ד.; הוא נושא בכנפיו רוח תבוסנות מהלכת­אימים. כי אם ה"וולסטריט" הצליח, בעזרת אוכלי­ אדם שהסוו את עצמם באיצטלה של נושאי אור המדע הסובייטי, להמית את זידאנוב ושצ'רבאקוב' מי יתקע לעמי ברית­ המועצות, כי הוא לא יצליח, בעצת רופאים קניבאליים אחרים, לרצוח ולהוריד שאולה את מאלנקוב, מולוטוב, ואולי, אולי ­את סטאלין? אם שירות­ הריגול האמריקני השכיל לחפור מנהרה המובילה מן ה"וולסטריט" אל מתחת לחומות הקרמלין ולה­גיע אל חדרי חדריו ­ לאן לא יגיע או, אולי, לאן כבר לא הגיע, אף ­על ­פי או אולי דווקא משום כך שעדיין מזי­מותיו האחרות לא נתגלו? יתן האיש ההוא את הדין לא רק יתן, האמת היא שגילוי קשר הרופאים הוא מחריד לא רק לעמי ברית­ המועצות, לא לעמי תבל כולה. זוהי, רבותי, הכנת מלחמה או התכוננות ישירה לקראת מלחמה. כי רק לקראת מלחמה דרושה במשטרים טוטאליטאריים התוצאה של הפיכת רופאים לאוכלי­ אדם ולסוכני ­ריגול והיא: ליבוי שנאה עד שתהא לשנאה כללית, בלתי­ מסוייגת, בלתי­ מרוס נת, תהומית, יוקדת. אולי לא היה צורך בליבוי שנאה שכזה, לו, מעבר למתרס, כאויב ראשי עומדים היו הגרמנים; די היה לומר "נמצקי זאחוואטצ'יק" כדי שהכל יהיה מובן לאיכר הרוסי, אשר ראה אותם פעמיים בשנות דור בשערי מוסקבה ובתוככי קיוב. אבל אם האויב הראשי הם האמריקאים, אין הדבר פשוט כל עיקר מבחינת הרגשות הלאומיים של האיכר הרוסי, אותם הרגשות שהם הם המכריעים במבחן המלחמה, כפי ששליטי הקרמלין למדו בעיקר במלחמת ­העולם השניה. לאחר שהיא פסקה מלהיות מלחמה אימפריאליסטית – זה קרה אור ליום ה-­22 ביוני 1941, היא היתה כידוע, לא למל­חמת הפרולטריון הרוסי והגרמני נגד הבורגנות הגרמנית­ רוסית, אלא מלחמת מולדת, מולדתם של אלכסנדר נייבסקי, של בוגדאן חמלניצקי, של קוטוזוב וסובורוב. אמריקה לא זו בלבד שלא היו בינה לבין רוסיה מלחמות, אלא היא הגבילה את נצחונה של יפאן בשנת 1904 ,היא סימלה את הקידמה התעשייתית בשתי תכניות חומש –­ "להדביק את אמריקה ולעלות עליה", היא היתה בעלת­ ברית במלחמת המולדת.

ובשלב זה, הנחשב אולי לשלב האחרון לפני "הקרב האחרון המכריע" בנוסח השיר הידוע, יש ללבות את שנאת האיכר הרוסי לאויב האמריקני, יש ללבותה עד שתהא חורכת כברזל מלובן ­– ועל כן, איבאן איבאנוביץ', ראה את שפלות האויב, השולח חיידקי רעל למפקדי צבאותיך בעזרת שומרי בריאותם!

אך ייתכן, שבגלל העבר ההיסטורי לא היה הגילוי המזע­זע מתקבל כלל על דעתו של איבאן איבאנוביץ'­ לפיכך, כדי לשכנעו, שאמת היא, אמת לאמיתה, ניתן הצו לומר לו: הרופאים האלה רובם ממוצא יהודי הם, מאחוריהם עומד הג'וינט, מאחוריהם ומאחורי שולחיהם עומדת הבורגנות או הפלוטוקראטיה היהודית ­הבינלאומית.

שמואל מיקוניס (מק"י):

אתה מדבר כתינוק בן־­יומו.

מנחם בגין (תנועת החרות):

מר מיקוניס, מוטב שתיזהר. אתה אולי שכחת, אבל יש מישהו הזוכר: אתה נפגשת פעם עם האדון בן­־גוריון...

שמואל מיקונים (מק"י):

מה יש?...

מנחם בגין (תנועת החרות):

מה יש? –והאדון בן­־­גוריון נפגש אחר ­כך עם טרומאן ; משמע –­ שהאדון בן־­גוריון היה קצין ­הקשר בינך ובין ה"וול­סטריט" בדיוק כפי שמיכאלס, מנהל התיאטרון היהודי ­הסובייטי היה קצין ­הקשר בין הרופאים המרעילים ובין הג'וינט היהודי ­הבורגני, בדיוק כמו שמרדכי אורן היה קצין ­הקשר בין סלאנסקי הבוגד ובין משה פיאדה, הוגה­ הדעות של הכנופיה הפאשיסטית הטיטואיסטית.

זהו, זהו המפתח לדלת הכפולה, המוליכה לחדר האפל ששם נפלה החלטה לרפא את הרופאים במוסקבה על­ ידי הודאתם שהם רצחו וזממו להוסיף לרצוח על­ פי פקודת שירות ­הריגול האמריקני ועל ­פי צו הג'וינט היהודי. אין זה נכון, כי על ­פי טענת מוסקבה עומד הריגול האמריקני הרצ­חני מאחורי היהודים; להפך, על ­פי טענת הקרמלין וכוונתו עומד מאחורי הריגול האמריקני­ היהודי, היהודי הנצחי, חורש המזימות הנצחי, אותו "חיטרי אברם" (אברהם הערום) אשר שמו נישא, כפי ששמעתי במו אזני בכל תורי הלחם ברחבי ברית ­המועצות, נישא בפי חניכי הקומסומול דווקא. אם "חיטרי אברם" עומד מאחורי קשר הרופאים, הרי הכל מובן לאיבאן איבאנוביץ', הכל ברור לו, הכל יתקבל על דעתו.

אסתר וילנסקה (מק"י):

אפילו אתה ניצלת מברית ­המועצות!

מנחם בגין (תנועת החרות):

אני? בנס, בעזרת אלהי ישראל ניצלתי. שם ניסו להרוג אותי, רצו להורידני שאולה. את עוד לא היית שם –­ אך עוד תהיי. ראיתי שם מנהיגים קומוניסטיים גדולים מכם שכרעו ברך לפני האינקוויזטור הצ'קיסטי. את תתפללי לאלהי ישראל שהוא יציל אותך, אף ­על ­פי שאין את מאמינה בו, ולא יהיה לך לאן לפנות, אלא לאלהי ישראל. אולם, לאחר העמדת היהודי מאחורי הרופאים הקאניבא­ליים צפויה סכנה לא לשבעה רופאים, אלא למיליוני יהודים...

שמואל מיקוניס (מק"י):

איפה קיימת הסכנה?

שושנה פרסיץ (הציונים הכלליים):

ברוסיה.

מנחם בגין (תנועת החרות):

אם הם, רופאיה הראשיים של ברית ­המועצות, נחשדו בקשר עם הג'וינט והבורגנות היהודית הבינלאומית –­ אי היהודי בברית­־המועצות שלא יהיה חשוד בזה? רובם ככולם קיבלו כסף מהג'וינט בימים אלה או אחרים, והג'וינט, כפי שמסתבר, נתן את הכסף רק כדי לשחד את היהודים, כדי לקרב אותם למחנה האמריקני, כדי לרתום אותם למרכבת האימפריאליזם.

אנחנו מדברים על כך בחרדה רבה. יש גם תקדימים לכך בשלב, שאולי הוא האחרון, לפני ההתמודדות המכרעת; ייתכן אפילו שאנחנו עומדים לפני עקירת המונים יהודים בברית ­המועצות מבתיהם ושילוחם לאחד ה"מקומות". אני הייתי שם, ואני מעיד, שבמקומות ההם, הקרואים "פוסילוק" "וטרו­דובוי איספראביטלני לאגד" אין ממיתים בגזים, אין שורפים חיים, אין מוציאים להורג באורח המוני ביריות. במחנות ההם קופאות האצבעות בידיים וברגליים, במחנות ההם נרקב הגוף ופולט דם ומוגלה, במחנות ההם עובדים אנשים עבודת ­פרך 16-12 שעות ביממה, ללא יום מנוחה. במחנות ההם אוכל הרעב המתמיד את לשד עצמותיו של האסיר. במחנות ההם משתוללים הז'וליקים, אוכלי האדם, חלאת המין האנושי, והם השולטים באסירים הפוליטיים למיניהם. במחנות ההם, אם נס לא יציל את האסיר –­ בא המוות אחרי שנים מספר. אין אלה מחנות השמדה חד־פעמית –­ אלה הם מחנות מוות איטי. קיימת הסכנה שלמקומות אלה יישלחו המוני יהודים, בני עמנו, אחינו.

על כן, חייבים אנחנו להשמיע את קולנו, לא לעבור לסדר­ היום, לא לשתוק, לא להתחמק מדיון מלא, אלא להזעיק, לזעוק זעקה גדולה, בטרם יהיה מאוחר, באזני יהודי התפו­צות ובאוזני העמים החפשים. אכן, שומה עלינו ליזום החל­טה של ארגון האומות ­המאוחדות, שלפיה כל איש, כל גוש, כל ארגון, אשר יבצע, אשר יתן יד לביצוע העברה המונית של בני המיעוט היהודי למקומות השילוח ­יהיה אחראי על­ פי האמנה נגד הפשע של השמדת עם.

יש גם לקח פנימי מהתפתחות זו, מעגל מסויים נסגר: מזה דורותיים נתן עמנו את מיטב בניו ואת מיטב דמו למען נצחין המהפכה ההיא, למען נצחונו של הדגל ההוא. הם הבטיחו לראות את האדם באשר הוא אדם, עכשיו הם אוסרים אלפים ורבבות של תושבי האימפריה משנחאי ועד טיראנא, כי המוצא "היהודי הבורגני" הוא הנושא­ לאשמת הקשר. על כן, כל המכריז על עצמו כעל חלק בלתי־­נפרד מהעולם ההוא, נפרד הוא מהעולם היהודי. השיר המושר, בפיות רבים, שיר הטומאה האדומה יידום בפי הנוער העברי; הדגל הנישא בידי רבים, הרגל האדום הטמא יוסר מחיי ישראלי.

(קריאות מספסלי מק"י).

ובאזניהם של שליטי ברית­ המועצות נאמר: אכן, הקימותם אימפריה מוולאדיבוסטוק עד פראנקפורט...

היו"ר י. שפרינצק:

זמנך נגמר. אבקשך לסיים.

מנחם בגין (תנועת החרות):

אני מסיים בשני משפטים.

האימפריה שלכם אדירת ­כוח היא. עתה הרימותם יד על עמנו, עמנו עם קטן הוא, מבודד בעולם כולו, הוא יצא ממסע ההשמדה, וניצול על ­ידי מאמץ עליון של טובי בניו? על עמנו הרימותם יד, אבל אנחנו עם שמאחריו ארבעת אלפים שנות היסטוריה: ראינו מדינות מצטברות לאימפריות, וראינו אימפריות, שעמדו על הרשע, מתפוררות לרסי­סים, אכן, שמעו את האזהרה היוצאת מציון, שליטי הקרמלין: אימפריה העומדת על הרשע, על תהום היא עומדת, וגורו לכם מפני הרשע שלכם.