מ. בגין פותח את מערכת הבחרות לכנסת השלישית; קריאתנו לתל-אביב; זאת הפעם אמון וסכוי לתנועת ז'בוטינסקי!

יש להפריד בין איגוד מקצועי לבין בעלים של מפעלי תעשיה. לעודד השקעות למעשה, להבטיח את המשקיע, ליצור אימון מלא; יש לבטל את הפיקוח על המטבע ולהפוך את מדינתנו לשוויץ יהודית. כי ההון היהודי נודד בין ברן למונטיבידיאו בעקפו את מדינת ישראל.

נאום לאומה – מוצאי שבת, 2.9.1978

נאום לאומה לפני היציאה לקמפ-דייוויד במסגרת תהליך השלום עם מצרים. בנוסף, מתייחס בגין לאיומי השביתה של המורים, ולפיתרון מצוקת הדיור.

בטחון ושלום בארץ ישראל נאום בחברון

אנחנו, מאז באנו אל דגלו של זאב ז'בוטינסקי, מייצגים את האביונים-המאמינים. אנחנו יכולים לומר: הבה נחדש את ערכי המוסר האישי והציבורי. אל נייבא מותרות. שום מותרות אינן דרושות לעם ישראל בימים אלה. לא בביגוד ולא באירוח. נשמור את המטבע הזר לצרכים האמיתיים של הכלל והפרט. ישמש כל אחד מופת של הצנע לכת, של כיבוד התחייבות, … Continued

לעת משבר כלכלי ושבר מדיני

מאמר של בגין העוסק במשבר הכלכלי והמדיני של אותה התקופה, בתחילת המאמר הוא עוסק בעיקר בנושא בפיחות המטבע ומותח בירוקת על הממשלה בעקבות עליית יוקר המחייה ומוצרי המזון הבסיסיים הפוגע בעיקר השכבות החלשות כתוצאה ממדיניות הממשלה, בהמשך הוא מבקר את ההצעה להקים קונפדרציה ירדנית פלסטינאית (הוא מביא בין השאר שני ציטוטים מעניינים של חיים ויצמן ובן גוריון באותו הקשר) בחלקו האחרון של המאמר הוא פונה בקריאה לממשלה להקמת ממשלת אחדות.

כפילות המוסר מבטלת השפעה מוסרית

מאמר של מנחם בגין על המשבר הכלכלי והמוסרי בחברה הישראלית, על הפיחות המסתמן וחוסר היציבות של המחירים במשק; על התלות של האזרח מפרנס/ שליט; והקשר בין האגודים המקצועיים לבעלים.
אלה עומדים ביסודו של המשבר החברתי והאזרחי בימים אלו לבדיקה בבית המפח