נאום ראש הממשלה מנחם בגין בפני הוועד הפועל הציוני

נאום של ראש הממשלה מנחם בגין בפני הוועד הפועל הציוני. בגין פורש בפני המאזינים את עיקרי משנתו ואת תפיסותיה ותוכניות פעולתה של ממשלתו החדשה שזה עתה הושבעה. בין הנושאים הנידונים: כלכלה חופשית, עלייה, הסכמי שלום, זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, ועוד.

מסביב לכהונת הנשיא

מאמר של בגין סביב בחריתו של אפרים קציר לנשיא במדינה באותה עת, הוא כמו כן מספר על בחירתו של חיים ויצמן לנשיא המדינה ,על היוזמה של גח"ל להעמיד מועמד מזרחי לנשיאות וכמו כן על מועמדותו של חיים נבון

אומה שלמה מחדשת זהרה

בגין יוצא נגד אפלית בני עדות המזרח. בגין טוען שההפליה היא תולדה של המונופול השלטוני של מפא"י, גם אם מפא"י עצמה לא התכוונה להפלות. בגין טוען, שיש למגר את ההפליה. בגין טוען, שלעצם החלוקה לאשכנזים וספרדים אין בסיס ממשי, והחלוקה היחידה הממשית היא בין יהודים בארץ לבין הגולה. בגין מציע לנקות צעדים למיגור הדרגתי של ההפליה. בגין מזכיר, כי באצ"ל לא היה יחס שונה לאשכנזים וספרדים. בגין טוען, כי יהודים, שהיו יכולים להילחם וחמות כשווים, יכולים גם לחיות כשווים. הנאום מופיע במלואו בדברי הכנסת מה-08/12/64.

הישיבה הארבע-מאות-ושמונה-עשרה של הכנסת החמישית יום שלישי, ג׳ טבת תשכ״ה (8 דצמבר 1964) הודעת הממשלה על מיזוג עדות – דיון

בגין יוצא נגד אפלית בני עדות המזרח. בגין טוען שההפליה היא תולדה של המונופול השלטוני של מפא"י, גם אם מפא"י עצמה לא התכוונה להפלות. בגין טוען, שיש למגר את ההפליה. בגין טוען, שלעצם החלוקה לאשכנזים וספרדים אין בסיס ממשי, והחלוקה היחידה הממשית היא בין יהודים בארץ לבין הגולה. בגין מציע לנקות צעדים למיגור הדרגתי של ההפליה. בגין מזכיר, כי באצ"ל לא היה יחס שונה לאשכנזים וספרדים. בגין טוען, כי יהודים, שהיו יכולים להילחם וחמות כשווים, יכולים גם לחיות כשווים. הנאום במלואו מופיע בגליון חרות מה- 11/12/64.

הישיבה המאתים וארבעים ושמונה של הכנסת החמישית יום רביעי כ"א אייר תשכ"ג 15 מאי 1963 – הצעות לסדר היום משלוח מדים ותת-מקלעים מתוצרת ישראל לגרמניה

בגין תוקף את בן גוריון, שהוא הראשון שעשה שקיבל את היטלר עוד בשנות השלושים, והיום, הוא מוכן לתת להם נשק ומדים כאשר הם משתפים פעולה עם מצרים, שהיא האוייב העיקרי של ישראל היום.