פרישה, סיזון, אלטלנה

קראתי את הדברים הנרגשים האלה ונתתי כבוד בלבי ללוחמים. אבל ביקשתי, מלבד הפלמ"ח, לפניו ואחריו, את אצ"ל ולח"י. לא מצאתי. אינם קיימים. הא כיצד? האם מר חיים חפר אינו יודע, כי אנשי האצ"ל, ולח"י ובית"ר הביאו לארץ-ישראל עשרות אלפי מעפילים? האין הוא זוכר, כי, לפני הקמת תנועת המרי, נלחמו ארגוני המחתרת בשלטון הבריטי, והמשיכו ללחום … Continued

כבלים נופלים בידי לוחמים

בידיעה זו אשר התפרסמה בעיתון "חרות" המחתרתי מפקד האצ"ל מעריך את ניסיון הבריחה של יעקב מרידור, מפקד האצ"ל לשעבר וחלק ממפקדת האצ"ל, ממחנה עצורי המחתרת שבקניה. ידיעה זו התפרסמה בסביבות חודש אפריל 1948.

ומי יפקוד את דמם?

בכרוז זה מפקד האצ"ל משיב להאשמות הארגון בהריגת יהודים וטוען כי האשם היחיד במוות היהודים הוא ארגון ההגנה, אשר מנסה באמצעות שליחת הלוחמים למוות לסחור עם הבריטים ולהראות להם את נאמנותם. אך הפעם בניגוד לתקופת "הסזון " מבטיח מפקד האצ"ל כי יתגוננו אם חיילי ההגנה ינסו לפגוע בחיילי הארגון.

תזכיר לוועדה המיוחדת של ארגון האומות המאוחדות

בתזכיר זה, אשר נשלח לוועדת אונסקו"פ מציג האצ"ל עובדות רבות ומגוונות אשר משקפות את המצב הנוכחי בארץ ישראל. בהסתמכות על סקירה נרחבת זו טוען בגין בשם המחתרת כי ביטול המנדט הבריטי והקמת מדינה יהודית- דמוקרטית על כל שטחי ארץ ישראל השלמה מהווה הפתרון הצודק ביותר לנוכח המצב של העם היהודי.