הישיבה המאה–וארבע–עשרה של הכנסת העשירית – יום שני, ו` באב התשמ"ב 26 ביולי 1982 – החלטת הממשלה בדבר הקמת משרד המדע והפיתוח ובדבר צירופו – של חבר הכנסת יובל נאמן לממשלה בתפקיד שר המדע והפיתוח

בגין מודיע לכנסת על הקמתו של משרד המדע ועל צירופה של "התחיה" לממשלה. בגין טוען שמעכשיו ברור שלממשלה יש רוב מוצק ויציב בכנסת. בגין טוען שהוא תומך בחופש הביטוי, ומזכיר שמחופש זה נהנים כל הצדדים בוויכוח. בגין מזהיר שלא יהיו "מונולוגים" לא בכנסת ולא בחברה. בגין מוחה נגד שימוש במושג "מלחמה תוקפנית" לגבי מלחמת לבנון ומזכיר, שמטרתה הייתה להפסיק ירי על הצפון. בגין טוען שאין שחר לתיאורים שלפיהם הלוחמה "התגלגלה" לעומק לבנון וטוען שהממשלה קיבלה החלטות בכל שלה במבצע. בגין מדגיש את חשיבותו של מדע עבור מדינת ישראל ומבקש מהכנסת לאשר את הקמת המשרד.

הישיבה העשרים–וחמש של הכנסת העשירית – יום רביעי, כ"ח בחשוון התשמ"ב 25 בנובמבר 1981 – הצעות לסדר–היום

בגין משיב על ההצעות לסדר היום העוסקות במצב בשטחים. בגין מגן על מדיניות של פיצוץ או חסימת בתים. בגין מדגיש שזה אמצעי קיצוני, אבל הוא תומך בו עם זו הדרך שתפסיק אלימות כלפי יהודים. בגין טוען שממשלות המערך נקטו בצעדים דומים והביקורת שלהם אינה כנה. בגין מכריז שהממשלה לא תסבול הסתה לאלימות.

הישיבה השלוש-מאות-וארבעים-של הכנסת התשיעית יום רביעי, כ"ז סיון תש"ם 11 יוני 1980 – הצעות לסדר היום החלטת מועצת הבטחון

בגין טוען שהחלטה 471 של מועצת הבטחון היא פגיעה באמת במוסר וביושר, ומציין שהיא לא ראתה לנהון לגנות אף אחד מהפיגועים המיוחסים לאש"ף. בגין מתייחס לדבריו של ח"כ אבנרי, ואומר שלא ניתן להסכים למדינה פלסטינית ביהודה ושומרון בהתחשב בהצהרתו של הארגון שברצונו להשמיד את מדינת ישראל מכל בחינה. בגין טוען שכראש ממשלה יהודי הוא גינה את פעולות המחתרת היהודית, והורה על פתיחת חקירה נרחבת לשם הבאת האשמים לדין, ויחס הפוך התקבל בבירות ארצות ערב.

הישיבה השלוש-מאות-ושלושים ושבע של הכנסת התשיעית יום רביעי, י"ג סיון תש"ם 28 מאי 1980 – הצעות לסדר היום תרבות הדיבור של חברי הממשלה

בגין מגיב להצעה לסדר היום של ח"כ שחל בענין ביטויים לא הולמים שאמר השר שרון. בגין טוען שאכן נאמרו דברים שלא היו לעניין, הוא מודה בכך ומצטער על כך. בגין פורס רשימת ציטוטים בהם חברי האופוזיציה השתמשו בביטויים חריפים אחד נגד השני.

תסביך הבעלות המשחית

מאמר של בגין בו הוא טוען כי למערך יש תסביך בעלות על השלטון ובעיה עמוקה של שחיתות (הוא מביא ציטוט של גולדה מאיר המשוואה את מפא"י ל"טמני הול" שהיווה סמל של שחיתות בארצות הברית)