מהו ליבוי יצרים

במאמר רה"מ בגין מגיב לכתבה שהתפרסמה בהארץ לפיה ועדת החקירה שתמונה ע"י נשיא ביהמ"ש העליון לעניין רצח ארלוזרוב היא ועדה לליבוי יצרים. בגין טוען שלמרות שהוא ראש הממשלה מזה חמש שנים עד עכשיו הוא לא ביקש ועדת חקירה מעין זו, אך נוכח פרסום ספר העומד על אשמתם של סטבסקי ורוזנבלט.

ח"כ מנחם בגין, ראש הליכוד: "פרס אמר לי בזמנו מפורשות: בעניין יהודה ושומרון אני אלך עד הסוף!…"

בראיון לידיעות אחרונות, בגין מסביר מדוע לציבור כדאי לבחור ליכוד בשל סיבות חיוביות, וכן סיבות שליליות לא לבחור במערך. המערך סובלים כהגדרתו מ'תסביך בעלות', שולטים בכלכלת המדיה, ולא תורמים להליך השלום או היחסים עם ארה"ב. בגין מביע עצבות לענין הירידה מהארץ. כמו כן, מסתייג מחלק ממודעות התעמולה של הליכוד, אך מזכיר כי הוא נרדף אישית עוד מימי בנג זלל. בגין לא שולל שתיכות לממשלת אחדות, אך ישיב לכך רק לאחר הבחירות.

מנחם בגין אל הבוחרים בישראל

קריאה לבוחרת ולבוחר לבחור בליכוד למען המימוש האמיתי של הדמוקרטיה בה לא רק יתחלפו ראשי ממשלה בתוך מפלגה שלטת קבועה, אלא תעלה מפלגה אחרת לשלטון. חילופי שלטון באמצעות פתק הבוחר הן ביטוי הדמוקרטיה הפרלמנטרית. בגין קורא לכולם לצאת להצביע למפלגה הנכונה – מחל, שדוגלת בצדק חברתי, קידום השלום ופיתוח המשק.

הנוסח המלא של תשובת מנחם בגין לטיימס הלונדוני

בתגובה להשוואה שנעשתה בעתון טיימס בין הטווח ב-מאי ליי לבין מה שקרה בדיר יאסין, בגין טוען כי הם לא חייבים הסברים לאף אחד. האצ"ל פעל בתקופת המנדט כדי לאפשר הצלה ליהודים מאירופה כאשר בריטניה היא שסגרה את השערים. ולכל אורך התקופה דאגו להמנע ככל האפשר מפגיעה באזרחים. וכאשר הלכו הבריטים ופרצה מלחמת העצמאות עקרון זה נשאר בעינו ולכן בוויתור על אלמנט ההפתעה הוחלט להזהיר את התושבים במקום. והפגיעות המצערות באולוסיה אזרחית נעשתה בשל תנאי להחימה במקום