הישיבה הראשונה של הכנסת השלוש-עשרה – נאום ראש הממשלה היוצא ויושב ראש הכנסת הזמני יצחק שמיר

נאומו של ראש הממשלה היוצא ויושב ראש הכנסת הזמני, חבר הכנסת יצחק שמיר, בישיבתה הראשונה של הכנסת השלוש-עשרה, שבה סיים את תפקידו כראש הממשלה והושבעה ממשלת ישראל העשרים וחמש, ממשלתו של יצחק רבין. ראש הממשלה היוצא יצחק שמיר קורא לשמור על אחדות ישראל ועל שלמות ארץ ישראל

הישיבה המאתיים–ועשרים של הכנסת העשירית יום רביעי, י"ח בתמוז התשמ"ג 29 ביוני 1983 – יועץ מודיעין לראש הממשלה

בגין מדגיש שלא נאה להשתמש בהדלפה כמקור העיקרי לדיון פורמלי בכנסת. בגין טוען שהיחסים שלו עם ראשי קהיליית המודיעין התבססו על איכויותיהם המקצועיות ולא על השקפותם הפוליטיות. בגין טוען שמינוי יועץ לענייני מודיעין הוא סמכות של ראש הממשלה והוא יפעל לכך בשיטוף פעולה עם אנשי מקצוע. בגין מדגיש שהתערבות הכנסת בנושא אינה נחוצה ויכולה ליצור סתירה.

הישיבה המאתיים וארבע עשרה של הכנסת העשירית, יום רביעי, ד' בתמוז התשמ"ג, 14 ביוני 1983 – הקמת ועדת חקירה לחקירת פעולות של חוגי האופוזיציה במהלך מבצע "שלום הגליל"

בגין טוען שמלחמת לבנון הייתה מלחמה של הגנה עצמית, נסיון להגן על צפון מפני איום ממשי. בגין מבקר את האופוזיציה על כך שהיא מנסה ליצור רושם שהייתה תוקפנות ביציאה למלחמה. בגין מתנגד להקמת ועדת חקירה נוספת וטוען שהממשלה אימצה את המסקנות של ועדת כהן.

הישיבה המאתיים–ושמונה של הכנסת העשירית – יום רביעי, כ' בסיוון התשמ"ג 1 ביוני 1983 – שנה למלחמת לבנון

בגין טוען שהכאב שלו עקב אובדן חיי חיילים במלחמה אינו פוחת מכאבן של אף אחד. בגין טוען, שהממשלה הכריזה על הפסקת-אש אחרי שצה"ל הגיע לקו של 45 קילומטרים מהגבול, אך הצד השני סירב להפסיק את הלחימה. בגין טוען שההסם שהושג אינו מבטיח את שמירת השקט, אך יכול להוות בסיס לכך, כיוון שלאורך שנה נשמר השקט בגליל. בגין טוען שיש הבנות עם המערך על הפעולו במקרה שפעולות איבה תתחדשו. בגין קורא לשמור על אחדות לאומית עד סוף הלחימה.

הישיבה המאה–תשעים–ותשע של הכנסת העשירית – יום שני, כ"ו באייר התשמ"ג 9 במאי 1983 ציון מלאות שבעים להולדתו של ראול ולנבר – שלושים שנה לחוק זיכרון השואה והגבורה יד ושם התשי"ג–1953 – משמעות ולקחים

בגין מזכיר שזמן השואה ממשלות עולם סירבו לעזור לעם היהודי המושמד. בגין מכריז,שהעם לעולם יזכור את חסידי אומות העולם. בגין מספיד לראול ולנברג, לטענתו- אחד מגדולים שבחסידי אומות העולם ומכריז שזכרונו יישמר על-ידי העם היהודי.