החרות השלום והצדק ינצחו

מאמר עיתון: חרות
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
כ"ד אלול התשי"ז, 20 בספטמבר 1957
מתוך:
עמוד 2

מבמה ישראלית רשמית הוצהר, שבעתיד הקרוב תדרוך כף רגלו של שגריר גרמני על אדמת ישראל... גרמניה אינה אנגליה ואף לא מדינות ערב. לא הייתה לנו מלחמה עם הגרמנים. הם השמידו גברים נשים וילדים יהודים באכזריות ללא תקדים. הם דנו למוות אומה שלמה.
ועתה עוברים בסך מיליונים מאותם פריצי חיות המהלכים על שניים מהס.ס והצבא ההיטלראי. בשם מיליונים אלה שידיהם עקובות מדם אמותינו ואבותינו יבוא שגריר. הוא ייצג גם אותם. ויחידה של צבא ישראל הנאדר בגבורה, יתומיהם של אלה שנרצחו על ידי חיות הטרף, המיוצגות על ידי אותו שגריר, ידגלו נשקם. בארץ הקודש יישמע ההמנון הלאומי הגרמני "דויטשלאנד אובראלס"- אותו המנון שהושר מעל לאפרם של אמותינו ואבותינו.
שגריר גרמניה במדינת ישראל המחודשת לשם מה? מסיבה פשוטה בתכלית: הכוונה, שערכים חומריים יבנו את ישראל. ממון, ממון גרמני, ממון עקוב מדם, אבל ממון.
אני אומר לכם, ידידי, האמינו בערכים מוסריים ובעליונותם ש לערכים כאלה על ערכים חומריים. כתוצאה מהאמונה בערכים מוסריים חי וקיים עדיין עם ישראל. למרות היותנו מפוזרים ונתונים לנגישות, ורציחות משך אלפיים שנה. עקב אמונתנו בערכים מוסריים יש לנו מדינת ישראל, שקמה אחרי 1900 יסורים וסבל. מדינת ישראל לא הייתה קמה מעולם אלמלא האמונה בנצחון הסופי והבלתי נמנע של הערכים המוסריים על הגשמיים.
אני מבקש מכל איש הנמצא כאן, ללא הבדל השתייכות מפלגתית, ידידים ומתנגדים, יהודים, אחי ואחיותי, קומו מחר ושלחו מכתבים ומברקים לממשלתנו. בקשו מהם למען זכרון הדם היהודי שנשפך, למען עתידה של ישראל, למען השם, לא לקבל את השגריר הגרמני על אדמת ישראל.