החרות השלום והצדק ינצחו

מאמר עיתון: חרות
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
כ"ד אלול התשי"ז, 20 בספטמבר 1957
מתוך:
עמוד 2

ישראל זקוקה לבעלות ברית והיא יכולה לרכוש כאלו. אין זה נכון שעלינו להשאר כוח מבודד, כפי שהוסבר באורח רשמי מעל הבמה הגבוהה ביותר במדינתנו. אנו יכולים וחייבים לזכות בבעלי ברית ובעלת הברית הראשונה והחשובה של ישראל היא העם הצרפתי הגדול... יש לנו אינטרסים משותפים עם צרפת. יספיק לו לפטריוט ישראלי להעיף מבט על מפת העולם, כדי להיווכח כי אם תסולק צרפת מאלג'יר, הרי כל החוף הדרומי של הים התיכון יפול תחת שלטונם של כוחות עוינים לישראל... יספיק לו לפטריוט צרפתי לסקור את מפת כדור הארץ כדי לראות שאם ישראל תיפול, יימחו העקבות האחרונים של ציביליזציה אירופית חופשית מאיזור חיוני ביותר. לפיכך, אומרת צרפת, כפי ששמעתי זאת מפי ידידי הפטריוטים הצרפתיים: "ישראלים, השארו בישראל. הקימו לכם מדינת ישראל גדולה וחזקה- למענכם ולמען כל העולם החופשי!".
על יסוד אינטרסים משותפים יכולנו לכרות כמה וכמה בריתות. וזאת גם נעשה. ישראל שוב לא תהיה מבודדת כמקודם. מדינות ערב ידועות כיום שאינן יכולות לשבור אותנו בכוחן הצבאי. הן מתכוננות שוב, אולם בינתיים למדו את לקחן. הן השתדלו לגרום למפלתה של ישראל על ידי חנק כלכלי, הרי הוא החרם הערבי הידוע לשמצה, הנתמך על ידי מספר חברות שמעבר לים.
אנו פונים אליכם בקריאה, ליהודים וללא יהודים כאחד, כאל אנשים חופשיים... לפני שיהיה מאוחר מדי, הגיבו על החרם נגד ישראל על ידי חרם נגדי של מוצרים ערביים. הגיבו על תוקפנות כלכלית על ידי פעולות נגדיות. תדע כל חברה בעולם הרחב שאם היא תכנע לחרם הערבי, הרי שמיליוני ידידים של מדינת ישראל, לא רק יהודים כי אם גם לא יהודים יוציאו את המסקנות.