קריאה אל אומות העולם

כרוזים
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
ח' תמוז התש"ו, 7 ביולי 1946
מתוך:
במחתרת כרך ב ע"מ 179-181
נושא:
מחתרות - המנדט הבריטי
בכרוז זה קורא בגין לעמי העולם לתמוך במחתרת העברית במלחמתה נגד הבריטים, אשר גוזלים מהעם העברי את מולדתו ההיסטורית.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

קול ציון הלוחמת

קריאה אל אומות העולם

עמי תבל, העמים בני החורין, העמים שוחרי החופש - האזינו, האזינו.

משעבד אכזרי, תוקפן בוגדני, אסר מלחמה על אומה קטנה, שותתת דם, שואפת חיים" שוחרת חופש, החוזרת, לפי צו האלהים וההיסטוריה, לביתה היהידי, למולדתה העתיקה.

המשעבד והתוקפן הבריטי גמר אומר לגזול את ארצנו. הוא רומס ברגל גאוה את דבר אלהים חיים; הוא קורע לגזרים התחייבות בין-לאומית קדושה: הוא מפר את חוקי היסוד של החברה התרבותית; הוא משליך תהומה מיליונים אנשים חיים; הוא נוטל את התקווה האחרונה ממיליונים אחרים. הוא השתמש עד כה בערמה ובכוח. היום לאחר שהערמה אינה מועילה עוד - הוציא את אגרופו המשוריין והולם בו בעמנו הפצוע, הופך את ארצנו למחנה ריכוז ואת בניה- בוניה - לחיה נרדפת.

נגד התוקפנות המחרידה הזאת. התייצב מיטב הנוער העברי, שרוחו חודשה וחושלה מתוך מגע עם אדמת המכבים אף אנו בני ישראל גמרנו אומר להשתחרר מכבלי העבדות ולשחרר את עמנו מחרפת הגולה,או - למות. על התוקפנות הבריטית הננו משיבים במלחמה - במלחמת-חופש, במלחמת-צדק. ואת המלחמה הזאת ננהל כל עוד נשמה באפנו, כל עוד תזרום טיפת דם בעורקינו.

עמי תבל:

מלחמתנו היא מלחמתכם; אסוננו - אסונכם; נצחוננו - נצחונכם. זכרו: מלחמח העולם הראשונה החלה עם ההתקפה על סרביה הזעירה. מלחמת העולם השנייה ההלה - למעשה - עם הפקרת צ'כוסלובקיה הקטנה, עם הכניעה לתוקפן, עם ההשלמה עם החוק הבין-לאומי.

אל תחזרו. איפוא, על שגיאות העבר שהתנקמו באנושות כולה ועלו לה במיליונים קרבנות חפים מפשע. אל תעמדו מנגד בהיותכם עדים למאבק בין כוחות בלתי שוים, בין הצדק לבין הרשע, בין החירות לבין השעבוד. הרימו קולכם, קומו לעזרתנו, עזרו לאחינו הנודדים במסע הריפטריציה, שלחו לנו נשק; שלחו תחמושת; שלחו אניות: תנו סעד וסיוע.

מעל לכל דרוש לנו נשק. נשק רב, נשק מכל הסוגים. כי בלעדיו נושמד ואתו ננצח. אין עדיין צורך באנשים. קם בארצנו דור עברי חדש, המוכן להלחם והיודע להלחם. ואם נופל מקרבנו אחד, באים במקומו עשרה אולם אם יימצאו בקרבכם אנשים, גדולי רוח, שיתנדבו למלחמה ישירה נגד המשעבד הבריטי, נקבלם כאחים, כאחים לרוח, כאחים לנשק. ונראה בהתנדבותם אות המבשר את נצחונה של רוח האדם החפשי, שתנצח את בווין כפי שהיא ניצחה את היטלר.

עמי העולם. ארץ הקודש הנצחית היתה לחזית חופש עולמית- חושו לעזרתה!

שודר ביום א' ח' בתמוז תש"ו (7.7.46).

קריאה זו שודרה בצרפתית, באנגלית וברוסית.