מדברי השר מ. בגין בעצרת-עם בנצרת

ארכיון אישי - מרכז מורשת בגין
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
כ"ח סיון התש"ל, 2 ביולי 1970
נושאים:
מפלגות - גח"ל, מפ"ם. ממשל - ממשלה. הסכסוך הישראלי פלסטיני - ערביי ישראל. זכויות אדם - שוויון זכויות
בנאום במועצה הארצית של תנועת החרות בגין פותח בחשיבות של ממשלת הליכוד הלאומי בנצחון בששת הימים וטוען כי גם כיום היא הכרחית, אך גח"ל לא ישאר בממשלה בכל מחיר. בגין מבקר את ד"ר גולדמן טוען כי הוא מסלף את דברי הרצל, וכי ולטענותיו אין בסיס. בגין מתייחס להצעות לחלוקה מחדש של א"י, וטוען שזה לא ימנע שפיכות דמים, וכי האויבים לא מוכנים לשבת בכלל למו"מ. בגין מסביר מדוע השימוש במילה 'נסיגה' מן השטחים מהווה הסכמה שאין לישראל זכויות על השטח שנכבש בששת הימים. בגין קורא להתאחד ולהעלות את יהודי ברית המועצות
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

 

מדברי השר מ. בגין בעצרת-עם בנצרת

א.      עיר זו נצרת מוכיחה, כי התחלות יהודית, שהיא זכות טבעית ובלתי מעורערת בארצנו, מוליכה לשכנות טוב. נחיל את הנסיון החיובי הזה על כל ערי ארץ-ישראל המשוחררות, בהן יהודים וערבים יחיו יחד בחרות, בשיווי זכויות ביקדמה ובשלום,.

ב.      גח"ל מברך את מפ"ם על החלטתה לחתום על ההסכם הקואליציוני, המשמש יסוד, עם חילוקי הדעות הידועים, לממשלת הליכוד הלאומי, ההסברים, לפיהם מתנגדת מפ"ם לקואליציה מרוגרמטיב עם גח"ל, בעוד היא מצטרפת לקואליציה, כבודם הדיאלקטי במקומו מונח. עובדא היא, כי מפ"ם מצטרפת להסכם, אשר חותמיו המקוריים הם מפלגת העבודה, גח"ל מפדל לול"ע. יתכן כי תהיה בכך תרומה גם להיגיינה הציבורית. אולי יתרגלו דובריה מפ"ם לאט לאט, להיגמל מניסוחים מסויימים. כי אם יוסיפו, תוך דוגמטיות, להשתמש בהם, ישאלום הבריות אם כאלה הם שותפיכם, כפי שאתם אומרים, הכיצד הסכמתם לשוממות קואליציונית עמם?