למניעת מלחמה בין יהודים לבין ערבים

כרוזים
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
ט"ו אב התש"ז, 1 באוגוסט 1947
מתוך:
במחתרת כרך ג' ע"מ 250-252
נושאים:
מדיניות חוץ - או"ם. מחתרות - אצ"ל, המנדט הבריטי. הסכסוך הישראלי פלסטיני - ערביי ישראל
בשידור זה של תחנת הרדיו המחתרתית "קול ציון הלוחמת" האצ"ל קורא לערבים להצטרף למלחמה כנגד הבריטים אשר מסיתים את שתי הצדדים (היהודים והערבים) אחד כנגד השני במטרה להמשיך לשלוט בארץ ישראל. שידור זה התקיים בסביבות חודש אוגוסט 1947.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

 למניעת מלחמה בין יהודים לבין ערבים

אל שכנינו הערבים.

צבא השחרור העברי שם את שלטון הדכוי הבריטי ללעג ולקלס בעיני העולם כולו.

השלטון הבריטי נאלץ לסגור את חייליו החמושים ב"מחנות רכוז" ואת פקידיו ב"גיטאות" המבוצרים.

השלטון הבריטי הפך לספיח על גופה של הארץ.

השלטון הבריטי אינו יכול להאריך ימים בארצנו.

הכל דורשים את סילוקו.

הכל מכירים כי אין לו זכות קיום כאן.

אבל בריטניה לא בנקל תוותר על ארצנו. היא מחזיקה בארצנו, כדי שתוכל לאיים מתוכה בצבאותיה ואוירוניה, על כל עמי המזרח התיכון; היא מחזיקה בארצנו, כדי לנצל את אוצרותיה ואת אוכלוסייתה של הארץ.

והדרך, בה משתמשים המשעבדים הבריטיים, כדי לקיים או להאריך את שלטונם - היא ידועה מאז ומתמיד: זוהי הדרך של לבוי שנאה בין חלקי האוכלוסיה השונים, כדי שישפכו את דמם בהתנגשויות הדדיות, כדי שיחלישו את עצמם בריב פנימי. אז קל למשעבדים הבריטיים הערמומיים להשתלט על שני חלקי האוכלוסיה גם יחד; אז ניתנת להם ההזדמנות להופיע בפני העולם כ"משכיני שלום" וכ"בוררים עליונים".

בדרך בדוקה זו מנסים עתה ללכת הבריטים בפרוס המושב של ארגון האומות המאוחדות. הם שולחים אליכם את סוכניהם-סוכנים בריטיים גלויים וסוכנים נסתרים - כדי לדחוף אתכם למלחמת אזרחים נגדנו. הם מפיצים בקרבכם שמועות כזב ומבטיחים לכם הבטחות, שאין בדעתם לקיים. כי אחת מטרתם: להביא לידי מלחמת דמים ממושכת ומתישה בין עמינו, שתאפשר להם להשאר בארצנו בשנים הבאות.

שכנינו הערביים,

אל תלכו שולל אחרי משחקם השטני של המשעבדים הבריטיים.

אתם יודעים, כי אנו נלחמים רק במשעבדים הארורים ולא בכם. אתם יודעים, כי אנו רוצים יחד אתכם לבנות את מולדתנו כארץ חפשית ופורחת, שבה יהיה אור ואושר וקידמה לכל בניה-אזרחיה. אתם יודעים, כי ממלחמה בין ערבים לעברים ירוויחו הבריטים ורק הבריטים. אתם יודעים, כי אנו מוכנים להלחם יחד אתכם נגד שלטון הדמים הבריטי המנצל את שני העמים גם יחד.

ועוד אתם יודעים: כי כחנו עמנו. זה ארבע שנים שאנו מכים בשלטון הבריטי אף על פי שלרשותו עומדים מאה אלף חיילים מזויינים מכף רגל ועד קדקד. אתם יודעים, כי ידענו לפרוץ את "איזורי הבטחון" הבריטיים המבוצרים ולעשות בהם שמות. אתם יודעים, כי ידענו לפרוץ את חומות המבצר בעכו ולשחרר שבויים מכלא "בלתי חדיר" זה. אתם יודעים, אפוא, כי אם ניאלץ, לשם הגנה על ערינו וכפרינו, להכות בקני הרוצחים שמקרבכם יצאו - אזי איש לא יצילם מדין-צדק.

את כל זאת הנכם יודעים. על כן, אל תגררו אחרי ההסתה הבריטית. אל תשעו ללחישותיהם הבוגדניות של סוכני בריטניה המכורים. אל תתקיפו יהודים! אל תתנו להתקיפם-למענכם ולמען הארץ הזאת החזירו את יחסי השלום בינינו, שהיו קיימים במשך השנים האחרונות.

האינטרס שלכם, והאינטרס המשותף שלנו, דורש שתתייצבו לא נגדנו, כי אם יחד אתנו למלחמת-הכרעה נגד הפולש הבריטי.

אנו מזהירים אתכם:

הרפו משכניכם העברים!

אנו קוראים לכם:

הכו אתנו יחד במשעבד הבריטי.

הארגון הצבאי הלאומי

בארץ ישראל