לא קיימו הבטחתם

כרוזים
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
י' כסלו התש"ח, 23 בנובמבר 1947
מתוך:
במחתרת כרך ד' ע"מ 75-76
נושאים:
מחתרות - אצ"ל, הגנה. חירות האדם - חירות הפרט
בשידור זה של תחנת הרדיו המחתרתית "קול ציון הלוחמת" מודיע מנחם בגין, בעקבות הפרת ההבטחה שנתנה ההגנה שלא תפגע במדביקי כרוזי האצ"ל, שהמחתרת לא תסבול את המעשים האלו ותפעל בכוח אם תצטרך כדי לממש את חופש הביטוי ולהפיץ את רעיונות הארגון.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

לא קיימו הבטחתם.

על אף ההבטחה, שאנשי ה"הגנה" לא יוסיפו עוד להפריע בהפצת חומר ההסברה, נמשכת במקומות שונים בארץ, ובייחוד במושבות הדרום, השתוללות הפורעים נגד מדביקי הכרוזים שלנו.

ברחובות השליכו הפורעים רמון התקפה על קבוצת מדביקים ופצעו קשה ברגליה של חברה שלנו. הן ברחובות והן בראשון לציון והן בנתניה מורידים אנשי ההגנה באורח מאורגן את כרוזינו ומשתמשים בנשק חם, כדי לחפות על הורדתם. הרינו מודיעים ומכריזים כי לא נסבול השתוללות זו, המכוונת לבלום פינו ולמנוע את הפצת רעיונותינו בקרב העם. ה"הגנה" מפיצה ומדביקה כרוזים נגדנו ואין איש מאתנו מעלה על דעתו להפריע לחבריה בהדבקה, או להוריד את הכרוזים המודבקים. גם כרוזינו יופצו ויודבקו. נגן עליהם. כי ההגנה עליהם היא ההגנה על זכויות היסוד של האדם והאזרח. אנו מודיעים ומזהירים: איננו רוצים בשום תגרות עם ה"הגנה", לא במקלות, ובוודאי לא בנשק הם. אולם, אם תמשכנה הפרובוקציות - הגב נגיב עליהן. מול נשק נעמיד נשק ועל אש נשיב אש. ואם תחודשנה ברחבי הארץ התגרות המבישות בין צעירים עברים - תפול האחריות להן ולתוצאות שתבאנה בעקבותיהן על ראש הפרובוקטורים, המתיימרים עדיין בשיטותיהם הפשיסטיות לבלום פינו.