המעפילים מוסיפים להתנגד

כרוזים
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
י"ג אב התש"ז, 30 ביולי 1947
מתוך:
במחתרת כרך ג' ע"מ 231-232
נושאים:
מחתרות - המנדט הבריטי, עליה בלתי לגאלית. תפוצות - הסוכנות היהודית. ריכוז האומה - שיבת ציון
בשידור זה של תחנת הרדיו המחתרתית "קול ציון הלוחמת" טוען האצ"ל כי המנהיגים מטילים את כל כובד המלחמה על המעפילים ובמקום לעזור לאנשים ,אשר הקריבו הכול כדי להגיע למולדת, כנגד הבריטים היא הנהגה מחלקת להם הוראות. מפקד האצ"ל קורא לעם לא להיות שותפים לבגידה של ההנהגה ולהילחם כנגד הבריטים אשר ממררים את חיי המעפילים.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

 המעפילים מוסיפים להתנגד

מעפילי "יציאת אירופה" אינם יורדים מאניות הכלא הבריטיות. כבוד ותהילה לגבורים האלמונים, העומדים, מתוך יסורים וסבל, במלחמת העם למולדת, לחרות. כבוד ותהלה להם - אך בוז וקלון ל"מנהיגים" האומללים, המטילים את כל כובד המלחמה על שכמם של אנשים מעונים, של נשים סובלות, של ילדים פעוטים.

הם, שם, באניות הכלא שותתים דם, נחנקים, סובלים סבל על-אנושי ואינם נכנעים, ממשיכים להלחם ומוכנים לכל - גם למות למען ארצם ועמם. ואילו אלה כאן יושבים במשרדיהם הנוחים, בחסות המשעבד, רועדים מפני כל שנוי העלול לסכן את "מעמדם" הנוח ומעזים לתת הוראות למעונים שבמעונים שיוסיפו להתענות. היש מצב מחפיר ממצב זה? היש חרפה גדולה מחרפה זו?

פנייתנו מופנית אליכם, המוני העם במולדת:

אל תהיו שותפים לחרפה, אל תהיו שותפים לבגידה, אל תתנו לסבול למעפילים בזמן שאתם עומדים מנגד! יש טעם להיאבקות הנועזת של יוצאי אירופה, רק אם עליה נלווית המלחמה של תושבי ציון, המצפים לשבי ציון. על כן - הלחמו גם אתם, אל תשבו בבתיכם. הכו באויב; החרימוהו; אל תבואו למוסדותיו הטמאים. אל תתנו לו את כספכם, אלא תתלכדו כגוש אחד למלחמה, למרי.

(שודר בקול ציון הלוחמת)