הישיבה הארבע מאות ואחת עשרה של הכנסת התשיעית יום רביעי, ט"ז בשבט התשמ"א 21 בינואר 1981 – הודעת הממשלה בדבר קביעת השר יורם ארידור כשר האוצר

דברי הכנסת
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
ט"ז שבט התשמ"א, 21 בינואר 1981
מתוך:
כרך 90
בגין מברך על שחרור בני הערובה האמריקאים שנתפסו באיראן. בגין מודיע על החלפת שר האוצר הורוביץ בשר התקשורת ארידור, בגין הודה להורוביץ על תפקידו.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

 

ראש-הממשלה מ. בגין:

אדוני היושב-ראש, מורי ורבותי חברי הכנסת, יורשה לי, כבוד היושב-ראש, לפני שאביא את הנושא שעל סדר-היום, בוודאי על דעת הבית כולו, לשלוח ברכה לעם האמריקני ולהשתתף בשמחתו על שיחרור בני-הערובה מאיראן. העניין המכאיב הזה, שנמשך 15 חודש, לא היה עניינה של עמה של ארצות-הברית בלבד אלא עניינן של כל האומות בנות-החורין, של כל בני-האדם בעלי הרצון הטוב. אנחנו היינו עם העם האמריקני בימי סבלו ודאגתו, עם בני-הערובה ועם משפחותיהם האוהבות והמתגעגעות. היום אנחנו עם העם האמריקני, עם המשוחררים ועם משפחותיהם ביום שמחתם, ביום השיחרור.

נשלח את ברכתנו ליום זה לנשיא לשעבר מר קארטר, לנשיא רייגן ולכל העם האמריקני. למשפחות, אשר חיכו זמן רב כל-כך, נשלח מקרב לב ברכת מזל-טוב לשיחרור יקיריהן.

אדוני היושב-ראש, אני עומד למסור בשם הממשלה את ההודעה כלהלן: שר-האוצר יגאל הורביץ הגיש מכתב התפטרות מתפקידו ומחברותו בממשלה ביום ו׳ בשבט התשמ״א, 11 בינואר 1981. התפטרותו נכנסה לתקפה כחוק ביום ח׳ בשבט התשמ״א, 13 בינואר 1981. בישיבתה מיום י״ד בשבט התשמ״א, 19 בינואר 1981, החליטה הממשלה לקבוע את שר-התקשורת יורם ארידור כשר האוצר.

אני מבקש להודות לשר-האוצר יגאל הורביץ על פעולתו, על מסירותו ועל כל מה שעשה בזמן שמילא את התפקיד החשוב הזה.

אני רוצה, בשם הממשלה כולה, אשר פה-אחד אישרה את מועמדותו של יורם ארידור לתפקיד מרכזי זה, לברך אותו על כך ולאחל לו הצלחה בפעולתו רבת-החשיבות למען הכלכלה הישראלית ולמען קידום המדינה.