במשפט שבויי קרב עכו

כרוזים
מאת:
מנחם בגין
פורסם בתאריך:
כ"ג סיון התש"ז, 11 ביוני 1947
מתוך:
במחתרת כרך ג' עמוד 116
נושאים:
מחתרות - אצ"ל, עולי הגרדום. מדינות - בריטניה. מורשת ישראל - שואה
בשידור זה של תחנת הרדיו המחתרתית "קול ציון הלוחמת" טוען מפקד האצ"ל כי הבריטים, אשר גזרו דין מוות לשני לוחמי המחתרת (מיתה חביב ונקר ווייס), מתעללים באסירים יהודים כמו הנאצים והעתיד הצפוי ללא לחימה בבריטים הוא השמדתו של העם היהודי.
ציטוטים נבחרים מהמאמר חיפוש חדש

במשפט שבויי קרב עכו[1]

שבויי עכו גילו אמש טפת מפרשת הברבריות הנאצו-בריטית המשתוללת בארצנו. בפני העולם כולו נתגלתה התמונה המחרידה של חיות טרף מצויידות בנשק חדיש, שאחת שאיפתם: לרצוח, להתעלל, לשדוד. אכן, לא לשוא קורא הלורד הסוציאליסטי" פאקינגהאם לגרמנים להיות גאים בגרמניותם. כי הרי אלה שמלאו את שורות ה-ס' ס', לימדו משהו את "חיילי הוד מלכותו". הללו הסתכלו דרך האשנבים של תאי הגאזים ונהנו מן המחזה כיצד יהודים חנוקים מפרפרים בין החיים לבין המוות; וגם אלה הפכו למחזה סדיסטי את גסיסתם, מתוך יסורים על-אנושיים, של חיילים ושבויים עברים. אלה ואלה התעללו בפצועים ובמתים; ואלה ואלה שדדו משבויים ומנופלים.

זכותם היא של אחינו האמיצים, העומדים בקומה זקופה ובראש מורם בפני מרצחיהם, שגילו פעם נוספת, את פרצופם של כובשי ארצנו. ידע עמנו, מה צפוי לנו, אם לא נמגר את שלטון הדמים הזה, המבטיח לנו תאי-גאזים מתוצרת בריטית משובחת. וידע העולם התרבותי, כי המלחמה שלנו בחיה הנאצו-בריטית היא שליחות האנושות כולה, שאינה רוצה בנאציפיקאציה של העולם ע"י יורשיהם של היטלר והימלר.

ולאחינו האהובים, שנפלו קרבן להשתוללותם של הסאדיסטים הפראיים, רק זאת נאמר:

נשלם!

(שודר בקול ציון הלוחמת)


[1] המשפט, בו נידונו למיתה חביב, נקר ווייס החל ב-2 ביוני 1947.